ସୋନିଆଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସରେ ନିରଂଜନ..

0

୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ଓଡ଼ିଶା କଂଗ୍ରେସର ଶୋଚନୀୟ ପରାଜୟ ହେଳା । ଦଳ ଦୁଇ ଅଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବି ଛୁଇପାରିଲା ନାହିଁ । ବିଧାନସଭାରେ ମଧ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ବିରୋଧୀ ପଦରୁ ହଟିଲା । ରାଜ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଦଳ ଭୋଟହାରରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଗଲା । ଏ ସବୁ ପାଇଁ ନିଜକୁ ଦାୟୀ କରି ପିସିସି ସଭାପତି ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ନୈତିକତାର ଭାଷା କହି ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ । ଆଉ ଏହାପର ଠାରୁ କଂଗ୍ରେସରେ ପୁଣି ଅଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚୌକି ଦାଖଲ ଅଭ୍ୟାସ । ନୂଅ ପିସିସି ସଭାପତି କିଏ ହେବ ତାହାକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଟଣାଓଟରା ।
ହେଲେ ଗତ ୨୨ ତାରିଖରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ଓଡ଼ିଶା କଂଗ୍ରେସ ୧୫୦ରୁ ଅଧିକ ନେତାଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନ କରିବା ପରେ ନେଲେ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତି । ପୁଣିଥରେ ନିରଂଜନଙ୍କ ଉପରେ ଆସ୍ଥା ପକଟ କଲେ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ । ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ପିସିସିର ସମସ୍ତ କମିଟି ଭାଙ୍ଗୀ ନୂଆ କମିଟି କରିବା ପାଇଁ ସୋନିଆ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ । ଯାହାକୁ ନେଇ ନିରଂଜନ ଶିବିର ଏବେ ବେଶ ଉତ୍ସାହୀତ । ତେବେ ବିରୋଧୀ ଗୋଷ୍ଠୀ କିନ୍ତୁ ଅସନ୍ତୋଷ ଜାହୀର କରିଛନ୍ତି । ସିଧାଦସଳଖ ଗଣମାଧ୍ୟରେ ଆସି ପିସିସି ସଭାପତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଷ ଓଗାଳିଲେଣୀ । ନିରଂଜନଙ୍କୁ ଜଣେ ବଡ଼ ବେପାରୀ ମଧ୍ୟ କହିବାକୁ ପଛାଇଲେନି ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ଅମର ପ୍ରଧାନ ।

ତେବେ କାହିକିଁ ବଦଳିଲେନି ନିରଂଜନ ତାହା ଉପରେ ନଜର ପକାନ୍ତୁ
୧- ୧୯ ବର୍ଷ ଧରି ଓଡ଼ିଶାରେ କୋମାସ୍ତିତିରେ ରହିଛି କଂଗ୍ରେସ । ସଂଠଗନ ଚଳାଇବାକୁ ଆବଶ୍ୟକ ଅର୍ଥ ଅନ୍ୟ କେହି ଦେଇପାରିବେ ନାହିଁ
୨- ଆଗକୁ ବିଜେପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ ଓ ପୌର ନିର୍ବାଚନ । ତେଣୁ ଏହି ସମୟରେ ସଭାପତି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତି ଦେଲେ ହାଇକମାଣ୍ଡ
୩- ବହୁନେତା ନିରଂଜନ ସପକ୍ଷରେ ମତ ଦେଇଥିବାରୁ ହାଇକମାଣ୍ଡ ରିସ ନେବାକୁ ଚାହିଲେନି
୪- ନିରଂଜନଙ୍କ ସହ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ଥିବାରୁ ପିସିସି ପରବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଉଚିତ ମନେକଲେନି ସୋନିଆ
୫- ଇାରମ୍ବାର ପିସିସି ସଭାପତି ପଦ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଖରାପ ପରିଣାମ କଥାକୁ ପୁଣିଥରେ ଦୋହରାଇବାକୁ ଚାହିଲେନି ସୋନିଆ

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More